پاک کردن لکه آب سخت از سنگ با روش های ساده و خانگی!

چرا آب سخت باعث ایجاد لکه‌های روی سطح گرانیت می‌شود؟ پاک کردن لکه آب سخت از سنگ چگونه است؟ برای پاسخ به این سوالات، مطالعه ادامه مطلب بهترین راه حل را ارائه می‌دهد.استفاده از سنگ گرانیت برای ساخت کانترتاپ و مصارف دیگر بسیار مفید است، اما برای جلوگیری از ایجاد لکه‌های آب سخت باید آن را به طور منظم تمیز نمایید. با این حال، در برخی موارد، لکه‌های سفید روی سنگ گرانیت ایجاد می‌شود که پاک کردن آنها مشکل است. برای رفع این مشکل، بهترین راه حل چیست؟ روش‌های موثر برای پاکسازی لکه‌های آب سخت روی گرانیت به شرح زیر استند.

 

پاک کننده حرفه ای برای حذف لکه های آب سخت روی گرانیت

موثرترین و بهترین راهکار برای تمیز کردن لکه  آب سخت از سنگ، استفاده از پاک کننده های حرفه ای است. این پاک کننده ها را باید طبق دستورالعمل و نوع آنها استفاده کنید. روش استفاده از اکثر پاک کننده ها به این صورت است که باید آن را روی گرانیت بریزید و در ادامه با به کارگیری اسفنج یا پارچه نرم آن را تمیز کنید.بعد از آن هم می توانید با استفاده از آب و پارچه نرم لکه های ایجاد شده روی گرانیت را تمیز کنید. برای پاک کردن لکه های بسیار سخت هم می توانید از تیغ استفاده کنید و سپس محل را بشویید و با پارچه خشک کنید.

 

راه حل های آسان و خانگی برای از بین بردن لکه اب سخت از روی سنگ

اگر یک پاک کننده گرانیت حرفه ای ندارید، استفاده از روش های زیر هم برای پاک کردن لکه های آب سخت از سنگ می تواند راهکار مناسبی باشد:

 

1.تمیز کردن لکه آب سخت از سنگ با محلول ساده جوش شیرین و آب

1- ترکیب جوش شیرین و آب را تهیه کرده و تمام لکه های آب سخت را روی گرانیت پاک کنید. در ادامه هم می توانید با استفاده از اسفنج نرم آن را تمیز کرده و خشک کنید.

 

2.پاک کردن لکه آب سخت از سنگ با جوش شیرین و پراکسید هیدروژن

2- جوش شیرین را با پراکسید هیدروژن ترکیب کنید و روی لکه ها بریزید. در ادامه باید روی آن را با استفاده از نایلون بپوشانید و اجازه دهید یک روز به همین شکل بماند. در ادامه هم می توانید آن را با استفاده آب و صابون و البته پارچه نرم کاملا تمیز کنید. این کار می تواند علاوه بر پاک کردن لکه آب سخت از سنگ ، باعث درخشش بیشتر سنگ گرانیت هم شود.

 

3.اسپری خانگی برای پاک کردن لکه آب سخت از سنگ

3- یکی دیگر از روش های تمیز کردن گرانیت اسپری کردن آب و صابون و الکل غیر صنعتی است. از این محلول می توانید برای تمیز کردن روزانه کانتر هم استفاده کنید. در ضمن اضافه کردن اسانس هم می تواند باعث از بین رفتن بوی آزار دهنده الکل در این ترکیب شود. فراموش نکنید که بعد از استفاده از این محلول باید با استفاده از پارچه سطح گرانیت را خشک کنید.

 

 

پاک کردن لکه اب سخت از سنگ

 

روش های جلوگیری از ایجاد لکه های آب سخت روی گرانیت

 

موثرترین روش ها برای جلوگیری از ایجاد لکه های ناشی از آب سخت روی گرانیت را در ادامه بررسی می کنیم:

 

1.کاهش سختی آب

کاهش سختی آب مهم ترین راه حلی است که برای جلوگیری از ایجاد لکه روی گرانیت می توانید از آن استفاده کنید. در کنار این آب سخت می تواند به اتصالات و شیرآلات ساختمان هم آسیب وارد کند. در این زمینه می توانید از محلول هایی که باعث کاهش سختی آب شوند استفاده کنید. به کارگیری روش های موثر برای کاهش سختی آب می تواند از بروز بسیاری از مشکلات در سیستم های لوله کشی جلوگیری کند.

 

2.استفاده از آب و صابون برای رفع لکه ناشی از اب سخت از سنگ

محلولی از آب و صابون تهیه کرده و آن را روی سطح گرانیت اسپری کنید. استفاده حداقل یک بار در روز از این روش می تواند از ایجا لکه های آب سخت جلوگیری کند.

 

 

تمیز کردن لکه  آب سخت از سنگ

 

مواردی که برای تمیز کردن گرانیت باید از آنها اجتناب کنید!

توجه کنید که محلول های شستشوی گرانیت فقط باید روی سطح گرانیت استفاده شوند. به طور مثال تماس این محلول ها با چوب می تواند به آن آسیب وارد کند. برای شستشوی سنگ های گرانیت و پاک کردن لکه  آب سخت از سنگ از اسیدهای شوینده استفاده نکنید. اسیدها می توانند باعث بروز آسیب جدی به سنگ های کانتر شوند و به هیچ عنوان نباید برای تمیز کردن گرانیت به کار بروند.

 

 

سخن پایانی

 

آب سخت باعث ایجاد لکه های آزاردهنده روی سطح گرانیت می شود. برای پاک کردن  لکه  آب سخت از سنگ، استفاده از پاک کننده های حرفه ای موثرترین راهکار است. اما اگر پاک کننده مناسب در دسترس نیست، می توان از روش های خانگی و ساده تری مانند استفاده از جوش شیرین، پراکسید هیدروژن، آب و صابون یا الکل غیر صنعتی برای تمیز کردن گرانیت استفاده کرد.برای جلوگیری از ایجاد لکه های آب سخت در آینده، کاهش سختی آب، استفاده از آب و صابون به صورت روزانه و نصب سیستم های تصفیه آب پیشنهاد می شود. همچنین باید از استفاده اسیدها و مواد شیمیایی قوی برای تمیز کردن گرانیت خودداری کرد.با رعایت این نکات، می توان گرانیت را همواره تمیز و درخشان نگه داشت.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک نظر بگذارید