کفسابی آجر

کفسابی آجر

کفسابی آجر

کفسابی آجر کاری است که نیاز به حرفه و مهارت خاص دارد و به سادگی انجام پذیر نیست. آجر در اصل به گل پخته شده گفته خواهد شد که در اندازه ها و سایز های مختلفی وجود دارند و در ساختن انواع بناها و ساختمان سازی ها در قدیم بسیار کاربرد داشتند.

البته هنوز هم از آجر در ساختمان سازی استفاده می‌شود. حتما در مکان های مختلف پا گذاشته اید و با صحنه مختلفی از آجرها در ساختمان سازی روبه رو شده اید.

کفسابی آجر یکی از بهترین روش های پاک کردن آلودگی ها از روی بناهای آجری است. برای هموار کردن و یکدست نمودن و همچنین پاک کردن آجر ها از هر گونه آلودگی از این روش استفاده خواهد شد.

منظور از نما و بناهای آجری نحوه چیدمان آجرها به صورت موازی و روی هم قرار گرفته شده می‌باشد.

رنگ آجر ها معمولا از قهوه ایی و نارنجی تا زرد متغییر است. آجرها به دلیل نوع ساختاری که دارند بسیار زبر و ضخیم هستند و مکانی بسیار مناسب برای قرار گرفتن انواع آلودگی ها و دود و گردو غبار هستند.

کفسابی آجر

روش های مختلف کفسابی آجر

برای پاک کردن و کفسابی آجر از روش های مختلفی استفاده خواهد شد و یکی از این روش ها می‌تواند استفاده از واتر جت با فشار بسیار زیاد باشد این روش یک روش کوتاه مدت یک ساله است اما اگر چند سالی از تمیز نکردن و به حال خود باقی گذاشتن آجرها بگذرد این آلودگی ها به خورد آجر خواهد رفت و از بین بردن و پاک کردن آن ها بسیار سخت و مشکل است.

به همین دلیل برای رفع این مشکل باید از روش دیگری بهره ببریم زیرا استفاده از واتر جت تاثیر گذار نخواهد بود. سندبلاست یک روش بسیار مطلوب برای این کار در نظر گرفته شده است. در این روش با استفاده از سیلیس ها و آب یک لایه برداری سطحی از آجر انجام داده خواهد شد.

با استفاده از این روش به راحتی می‌توان نماشویی هر گونه بنای آجری را انجام داد. البته در برخی موارد استفاده از این روش کاربرد ندارد و باید از طرق دیگری وارد عمل شویم و آجر ها را کفسابی نماییم.

اسید شویی و یا ساب زدن نما از دیگر روش هایی است که در مرحله نهایی و در صورت پاک نشدن سطح آجری انجام داده خواهد شد. و در صورت وجود لکه هایی که با هیچ گونه از روش های بالا پاک نمی‌شوند استفاده از این دو روش نهایی می‌تواند راه حل آخر باشد.

بعد از استفاده از این روش ها برای این که نمایی زیباتر و مقاوم تر داشته باشید از لایه های پوششی و یا رزین هایی که مآخصوص این کار واقع شده اند می‌توان طول عمر بیشتری به سطوح آجری بخشید.

کفسابی آجر

نانو ساب کردن آجر

کفسابی آجر با نانو ساب کردن آن امکان پذیر است و به راحتی توسط تیم ما انجام داده می‌شود. برای نانو ساب کردن سطوح آجری می‌بایست ابتدا سطوح کاملا تمیز و عاری از آلودگی شوند و بعد از آن به انجام مراحل نانو ساب کردن پرداخت.

مزیت بسیار خوبی که این کار دارد این است که در آینده با بارش باران و غبار، آجر از هر گونه آسیب و صدمه ایی محفوظ می‌ماند و دیگر کثیف و آلوده نخواهد شد. و البته با نانو کردن دیوار های آجری در صورت کثیف شدن با یک دستمال به راحتی پاک خواهد شد.

کفشویی آجر با دستگاه

در برخی از آجرها کفشویی با استفاده از دستگاه انجام داده می‌شود. البته این کار بستگی به نوع و جنس آجر دارد در برخی از آجرها جنسی نرم و اما بعضی دیگر به صورت سفت و محکم هستند. با انجام خدمات کفسابی آجر با استفاده از دستگاه برای آجرهایی که جنسی محکم دارند می‌توان به راحتی آن ها را ساب زنی کرد.

و این در حالی است که نمی‌توان آجرهای نرم را با این دستگاه ها و لقمه ها کفسابی نمود.

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم دیواره های آجرها زود به زود آلودگی ها و غبار را به خود جذب می‌کنند و با انجام فعالیت های کفسابی به صورت هر ساله می‌توانید این کثیفی ها را از بنای خود پاک نمایید و البته آن را مدیریت کنید یعنی هر سال این کار را انجام دهید و آن را مانند روز اول تمیز و مرتب ببینید.

کفسابی آجر

 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

یک نظر بگذارید