کفسابی موزاییک،ویژگی ها و مزایای آن

کفسابی موزاییک

کفسابی موزاییک در مدرن ساب یکی از انواع کفسابی می‌باشد که  به شما ارائه می‌شود. موزائیک یکی از انواع کفپوش است که در خانه‌های امروزی کمتر از قبل استفاده می‌شود. مدرن ساب یکی از شرکت‌هایی است که با ارائه خدمات با کیفیت در کنار ارائه قیمت منصفانه، توانسته است جایی در دل مشتریان به دست آورد. از این رو این شرکت توانسته است به سرعت خدمات خود را گسترش دهد. مدرن ساب با خرید دستگاه‌های کفسابی موزاییک، امروز این خدمت را به بهترین روش به شما ارائه می‌کند. قبل از اینکه به سراغ خمت کفسابی روی موزائیک برویم؛ لازم است کمی با این متریال کف آشنا شوید. بنابراین تا انتها با ما همراه باشید.

موزاییک چیست؟

اگر بخواهیم به مفهوم کفسابی موزاییک و خود این متریال مهم نگاهی بیندازیم؛ در می‌یابیم که موزاییک در حقیقت همان خاک رس است. خاک رس زمانی که تحت فشار پرسی یا ویبراسیون قرار گیرد؛ تبدیل به موزاییک می‌شود. لازم به ذکر است این محصول دارای دسته بندی‌های متفاوتی می‌باشد. دسته بندی براساس روش تولید و دسته بندی براساس مکان جای گذاری، دو روش مهم دسته بندی موزاییک هستند.

دسته بندی‌های موزاییک

 تک لایه و دو لایه اشاره کرد. همانطور که می‌دانید موزاییک‌هایی از دیگران بهتر هستند که فشار بیشتر و تعداد لایه‌های بیشتری داشته باشند. موزاییک‌های تک لایه بیشتر از ۱۸ میلی متر ضخامت ندارند. از این رو بسیار شکننده‌تر هستند. اما به دلیل اینکه از مدل‌های دیگر زیبا‌تر هستند؛ بیشتر برای درون ساختمان استفاده می‌شوند. توجه کنید که کفسابی موزاییک روی این‌ها، سخت‌تر و زمان بر‌تر است. از مهم‌ترین ویژگی‌های موزاییک‌های تک لایه می‌توان به درصد پایین جذب آب، مقاومت فشاری بالا، سطح صیغلی و تنوع در رنگ و طرح اشاره کرد.

 

کفسابی موزاییک

 

موزاییک‌های دولایه بیشتر شبیه به بتن هستند تا موزاییک. ماده اولیه تولید آن‌ها ماسه، سیمان، سنگ دانه، پودر سنگ و آب می‌باشد. این نوع موزاییک‌ها کفسابی موزاییک ساده‌تر و سریع‌تری دارند. دلیل آن هم این است که موزاییک‌های تک لایه شکننده‌تر هستند. بنابراین تکنسین دستگاه کف سابی یا ساب زنی باید دقت بیشتری به خرج دهد. موزاییک‌های دو لایه اما سنگین، سخت و بتن گونه هستند. نوع دیگری از موزاییک نیز وجود دارد که از هر دو این‌ها سخت‌تر می‌باشد. موزاییک پلیمری که نوعی بتن متراکم است؛ بیشتر در شرایط سرما استفاده می‌شود. آن هم بخاطر سختی و درصد کم جذب آب در آن می‌باشد.

کفسابی موزاییک یک مهارت است!

همانطور که اشاره کردیم موزاییک‌ها دارای انواع متنوعی هستند که هر کدام با توجه به نوع کارکردشان جای گذاری می‌شوند. از این رو کفسابی هر کدام متفاوت است. دستگاه‌هایی که به منظور کفسابی موزاییک‌های تک لایه استفاده می‌شوند؛ قابلیت استفاده در دیگر انواع موزاییک را دارند. اما اگر مثلاً از دستگاه‌های کفسابی موزاییک‌های دو لایه برای موزاییک تک لایه استفاده کنید؛ احتمال شکستن آن بسیار بالا می‌رود. از سوی دیگر باید عیب یابی موزاییک‌ها را نیز در نظر داشته باشید.

بنابراین توصیه می‌شود قبل از شروع عملیات کفسابی، حتماً از یک متخصص بخواهید موزاییک‌ها را بازدید کند. در عملیات کفسابی موزاییک کارهای بسیاری انجام می‌شود. تا به حال فکر کرده‌‌اید اگر بتونه میان موزاییک‌ها از بین برود؛ ممکن است چه مشکلاتی ایجاد شود؟ در صورتی که بتونه موزاییک‌ها از بین برود در بلند مدت آب و مایعات موجب می‌شوند فاصله میان موزاییک‌ها افزایش یابد. این افزایش عواقب زیادی دارد.

همچنین ممکن است به بافت داخلی موزاییک‌ها ضربه بزند. اکثر موزاییک‌هایی که دچار مشکل می‌شوند؛ به خاطر سقوط یک جسم سنگین و یا قرار گرفتن طولانی مدت جسمی سنگین روی آن‌ها مشکل دار شده اند. اما از بین رفتن بتونه میان موزاییک‌ها نیز می‌تواند موجب این مشکل شود. همچنین فاصله میان دو موزاییک مامن خوبی برای مورچه و حشرات ریز خانگی است. با این همه دریافتید که لازم است کفسابی موزاییک به صورت منظم انجام گیرد. اما مهم‌ترین کاربرد‌ها و مزایای کفسابی این متریال را بیان می‌کنیم.

 

کفسابی موزاییک مدرن ساب

 

مهم ترین مزایا کفسابی موزاییک

برطرف کردن ناهمواری‌های روی موزاییک‌ها

مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد کفسابی روی موزاییک همین برطرف کردن ناهمواری‌های سطح موزاییک است. موزاییک‌های تک لایه زمانی که می‌خرید صاف و صیغلی هستند. اما پس از مدتی المان‌های متفاوتی ممکن است موجب شود این صاف و صیغلی بودن از بین برود. از این رو بسیاری ترجیح می‌دهند با کفسابی این مشکل را حل کنند. همچنین ممکن است از کفپوش فعلی رضایت کافی نداشته باشید. در این حالت شاید تمایل داشته باشید آن را به پارکت و… تبدیل کنید. کندن موزاییک‌ها و جای گذاری کفپوش جدید کاری سخت و زمان بر است.

خدمات کفسابی موزاییک

از این رو بسیاری ترجیح می‌دهند با استفاده از کفسابی موزاییک، آن را به عنوان پایه برای کفپوش جدید استفاده کنند. در بسیاری از موارد آلودگی‌ها و کثیفی‌ها موجب می‌شود سطح موزاییک دچار ناهمواری شود. این یکی از مهم‌ترین دلایل ناهمواری موزاییک است. برخی به منظور از بین بردن این مورد از انواع شوینده‌ها استفاده می‌کنند. این کار نه تنها مفید نیست بلکه آسیب رسان نیز هست. از سوی دیگر برخی راه استفاده از چاقو و… را پیش می‌گیرند که آن هم به نحو خود خطرناک و آسیب زا است.
بهترین راه به منظور از بین بردن جرم‌هایی که سطح موزاییک را ناهموار کرده‌‌اند؛ استفاده از خدمات کفسابی موزاییک است.

افزایش مقاومت کفپوش

ماده اولیه تمام انواع موزاییک بتن و سنگ دانه است. بتن دارای مقاومت سایشی پایینی است. از این رو احتمال ایجاد انواع ایراد در آن بسیار است. در عملیات کفسابی به همراه سایش سنگ‌های موزاییک، عملیات ساب زنی، بتونه و رزین نیز انجام می‌شود. این عملیات‌ها زمانی که در کنار هم قرار گیرند مقاومت کفپوش را به طور شگفت انگیزی افزایش می‌دهند.

از بین بردن آثار جرم گرفتگی و کثیفی

شاید مهم‌ترین دلیل استفاده از خدمات کفسابی را بتوان جرم گرفتگی موزاییک دانست. مردم تا زمانی که مشکلی را با چشم نبینند؛ گامی برای حل آن بر نمی‌دارند. انواع آلودگی ممکن است روی سطح موزاییک‌ها بنشیند. این آلودگی‌ها موجب از بین رفتن جلا، نما و زیبایی سطح می‌شوند. از این جهت خدمات کفسابی موزاییک بهترین راه حل از بین بردن این مشکلات و جرم‌ها می‌باشد. توجه داشته باشید که کفسابی خوب دارای ویژگی‌هایی است که موجب می‌شود تمام این مزایای کفسابی حاصل شود. از این رو بهتر است بهترین شرکت را به منظور این کار انتخاب کنید تا تمام ویژگی‌های یک کفسابی خوب در کنار هم حاصل شود.

 

شرکت مدرن ساب

 

ویژگی‌های یک کفسابی خوب:

➖ ظاهر سنگ یکدست است و شفافیت تمام نقاط آن یکسان است.
➖ بندکشی میان سنگ‌ها به صورت یکسان و پر شده است.
➖ کناره دیوارها به بهترین وجه ساب خورده اند.
➖ ناهمواری‌ها دیگر دیده نمی‌شوند.
➖ پسابی نیست و تمامی کثیفی‌های ایجاد شده از بین رفته اند.

کفسابی موزاییک با بهترین کیفیت

اگر فکر می‌کنید قرار است یک تبلیغ بی‌ارزش در این بخش از مقاله ذکر شود؛ کاملاً در اشتباه هستید! در این بخش از مقاله قرار است تجربه کاری را با نظر مشتریان بیان کنیم. مدرن ساب از نظر مشتریان خود به عنوان بهترین شرکتی که عملیات کفسابی و نماشویی را انجام می‌دهد شناخته شده است. حدود ده سال است که این شرکت خدمات خود را ارائه می‌کند.

کفسابی مدرن ساب

در این ده سال مشتریان این شرکت نه تنها ناراضی نبوده‌‌اند؛ بلکه استفاده از خدمات این شرکت را به دوستان و آشنایان خود نیز توصیه کرده اند. با این تفاسیر بازهم اگر می‌خواهید خودتان بهترین شرکت برای کفسابی موزاییک را بیابید؛ می‌توانید! این کار زمان و هزینه بسیاری از شما می‌گیرد. اما توصیه ما همان مدرن ساب است. شرکتی که توانسته است قیمت کفسابی را به صورت کاملاً منصفانه و عقلانی به شما ارائه دهد. کفسابی موزاییک خدمتی نیست که بتوان به هر کس سپرد. چرا که انواع موزاییک متفاوت است و نیاز به متخصص دارد. از این رو مدرن ساب آماده است تا با یک تماس متخصصین خود را در مناطق مختلف تهران از جمله :صادقیه،اوین ،آزادگان،پاسارگاد،گلستان،حکیم و….. به محل اعزام کند.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.9]

یک نظر بگذارید