کفسابی در پیروزی

کفسابی در پیروزی

کفسابی در پیروزی

کفسابی در پیروزی با انجام اصولی خاص همراه است که باید به صورت کامل و حرفه ایی توسط متخصصین ما انجام داده شود. هر سنگ و هر سطحی نیازمند رفتار خاص خودش است، یکی از وظایف مهم کفساب این است که به خوبی با تشخیص درست در مورد سنگ ها آشنا باشد و بتواند بهترین متد را برای کفسابی اجرا نماید.

هر سنگی که در پیرامون خود میبینید از دو نوع کلی ساخته شده است. دسته اول سنگ هایی مانند سرامیک و کاشی و موزاییک هستند که به آنها سنگ نرم گفته خواهد شد زیرا این نوع سنگ ها ساخته شده دست بشر می‌باشند و از ترکیب چندین ماده با یکدیگر ساخته شده اند و دسته دوم سنگ هایی مانند مرمر، گرانیت، سنگ هایی که از دل کوه ها و طبیعت گرفته میشوند که به آنها سنگ های محکم تلقی خواهد شد زیرا بشر دخالتی در ساخت آنها نداشته.

حال کفسابی این دو نوع سنگ تفاوت هایی دارد که فرد کفساب باید به آن کاملا واقف باشد.

انجام دادن کفسابی کلیه سنگ های نرم با استفاده از روش کف شویی و یا کفسابی با استفاده از لقمه هایی خواهد بود که آسیبی به سنگ وارد نکنند و در سنگ های سخت این کار با کیفیت بهتری انجام خواهد شد زیرا می‌توان با لایه برداری و بدون نگرانی از وارد شدن آسیب به سنگ کار را انجام داد.

کفسابی در پیروزی

کفسابی نماهای آجری در ساختمان ها

کفسابی در پیروزی تقریبا به هر نوع سطحی می‌پردازد. حال چه سطح از سنگ های سرامیکی و یا سخت باشد چه به صورت آجری. برای این که بیشتر با ساختار آجر آشنایی پیدا کنید باید بگوییم که آجر ساخته شده از خاک رس است که در کوره حرارت داده خواهد شد.

بعد از حرارت دیدن در نهایت به شکل آجر و در قالب های مخصوص در خواهند آمد.

برای کفسابی سطوح آجری از روی نماها بایستی ابتدا از روش جت واتر استفاده نماییم. این روش همراه است با فشار بسیار قوی آب به همراه سیلیس ها که به پاک کردن هر گونه لکه از روی سطوح آجری کمک خواهند کرد.

نکته مهم در اینجا این است که ممکن است سطح آجری شما دارای آلودگی و لکه های زیادی باشد که جت واتر پاسخگوی این میزان از آلودگی نباشد به این صورت بایستی اقدام به استفاده از روشی دیگر نماییم که می‌تواند فرچه شویی باشد.

روش فرچه شویی با استفاده از فرچه های مختلف بر روی دیوارهای آجری کاربرد دارد.

توصیه ما به کسانی که می‌خواهند دیوار و نمای آجری خود را همیشه تمیز و بدون آلودگی داشته باشند این است که به صورت مداوم هر ساله اقدام به شستشوی دیوارها نمایند تا هیچ لکه ایی به داخل آجرها نفوذ پیدا نکند در غیر اینصورت لکه ها به خورد سنگ رفته و عمل کفسابی آجر با واتر جت و فرچه شویی از بین نخواهد رفت و بایستی اقدام به لایه برداری کردن از سطوح نمود که ممکن است فرآیند کار را دشوار تر نماید.

به هر حال آجرها جزو سطوحی هستند که در ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار داده خواهند شد خصوصا در کشور ما و در مناظقی که بافت شهری وجود دارد استفاده از آجر هنوز هم یکی از اصلی ترین رکن های ساخت بنا به حساب می‌آید.

کفسابی در پیروزی

کفسابی سطوح پارکتی

کفسابی در پیروزی به سطوح چوبی هم می‌پردازد. سطوح چوبی مانند پارکت ها هستند. پارکت ها به صورت قطعات کوچکی که در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت سطحی بسیار زیبا و گرم را می‌سازند. سطوح پارکتی بایستی با فرآیند خاصی کفسابی شوند و این فرآیند برخورد نکردن آب با این سطوح است که باید رعایت شود.

سطوح پارکتی در برخورد با آب بسیار حساس بوده و این کار موجب خرابی این سطوح خواهد شد.

با استفاده از دستگاه های پارکت سابی می‌توان به راحتی سطوح پارکتی را ساب زنی نمود. با استفاده از انواع روغن های مخصوص سطوح پارکتی می‌توان این سطوح را به راحتی شفاف و درخشان نمود البته مواد زیادی برای این کار کاربرد دارند که می‌توان به لاک پارکت هم اشاره کرد.

به هر حال در کفسابی پارکت ها به دلیل دقت و زمانی که باید صرف سطوح چوبی شود و از آب هم نمی‌توان استفاده کرد، در نتیجه ممکن است هزینه این نوع کفسابی با سطوح دیگر متفاوت باشد.

کفسابی در پیروزی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

یک نظر بگذارید