کفسابی سنگ گرانیت و نحوه انجام آن در تهران

کفسابی سنگ گرانیت و نحوه انجام آن

کفسابی سنگ گرانیت یکی از کارهایی است که روی این قطعه انجام می‌شود. این کار بیشتر به منظور زیبا کردن دوباره آن صورت می‌گیرد. انتخاب اینکه از کدام شرکت دستگاه‌های کفسابی و سنگ سابی را تهیه کنید؛ کاری نسبتاً مشکل به نظر می‌رسد. از سوی دیگر اینکه این دستگاه‌ها قیمت اجاره نسبتاً بالایی دارند. مدرن ساب یکی از شرکت‌هایی است که با سال‌ها تجربه در این حوزه می‌تواند ضامن سلامت سنگ شما باشد.

از سوی دیگر این شرکت دستگاه‌های سنگ سابی و کفسابی سنگ گرانیت را با قیمت نسبتاً خوبی به شما عرضه می‌کند. اگر در منزل خود از سنگ گرانیت به عنوان کفپوش استفاده می‌کنید لازم است ابتدا این سنگ را بشناسید؛ سپس نکات نگهداری از آن را بدانید؛ در نهایت اگر نیاز شد به کفسابی و سنگ سابی آن بپردازید.

کفسابی سنگ گرانیت و ساختار آن

سنگ گرانیت یکی از انواع سنگ است که کاربرد آن بیشتر در ساختمان است. در سال‌های اخیر استفاده از سنگ گرانیت در نمای ساختمان نیز کاهش یافته است. این سنگ از نوع آذرین درونی می‌باشد. از نام‌های دیگر گرانیت نیز می‌توان به سنگ خارا اشاره کرد. اگر بخواهیم به بافت آن اشاره کنیم؛ بافتی با دانه‌های متوسط و درشت دارد. این یعنی عملیات کفسابی و سنگ سابی سنگ گرانیت نیازمند دقت بالایی است.

کانی‌هایی که در بطن گرانیت دیده می‌شوند رنگ‌های متفاوتی دارند. از صورتی گرفته تا مشکی را می‌توان در این نوع سنگ دید. سنگ گرانیت را به عنوان یکی از سنگ‌های سنگین ساختمانی می‌دانند. بنابراین می‌توان انتظار داشت این سنگ‌ها از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار باشد.

 

کفسابی سنگ گرانیت

 

استحکام بیشتر موجب می‌شود عملیات کفسابی سنگ گرانیت نیازمند دستگاه‌های امروزی‌تر باشد. سنگ گرانیت یکی از سنگ‌هایی است که علاوه بر استحکام، زیبایی منحصر به فردی نیز به ساختمان می‌بخشد. به طوری که می‌توان از آن به عنوان دکور درونی ساختمان نیز استفاده نمود. توجه داشته باشید که در ساختمان‌هایی که نوع ساخت آن‌ها نسا است؛ استفاده از این سنگ می‌تواند موجب سرمای بیش از اندازه در زمستان و گرمای زیاد در تابستان شود. سنگ گرانیت به عنوان سمبل سخت‌ترین سنگ‌های کفپوش در ساختمان شناخته می‌شود.

با این وجود این سنگ در برابر حرارت و مایعات نیز مقاومت فوق العاده‌‌ای دارد. همین موجب شده است یک سنگ منحصر به فرد برای عملیات کفسابی سنگ گرانیت باشد. اگر بخواهیم گرانیت را با یک سنگ دیگر مقایسه کنیم؛ بهترین گزینه تراورتن است. این دو از نظر مقاومت در برابر آب و گرما و استحکام به یکدیگر شبیه هستند. اما گرانیت سطح یکدست‌تری دارد.

مهم‌ترین نکات نگهداری از سنگ گرانیت

زمانی که به سراغ خرید سنگ گرانیت می‌روید شاید اولین موردی که به آن توجه می‌کنید رنگ سنگ باشد. اما این کار از نظر تکنیکی درست نیست. در اولین گام باید به نوع، استحکام، ابعاد و قیمت سنگ توجه کنید. از سوی دیگر پس از آوردن سنگ و جای گذاری آن نیز نکاتی را باید رعایت کنید. این نکات ضامن سلامت سنگ شما خواهند بود.

شوینده‌ها و کفسابی سنگ گرانیت

اولین نکته‌‌ای که باید درباره سنگ گرانیت بدانید این است که این سنگ زیاد دچار کثیفی نمی‌شود. تحقیقات نشان داده است که مکان نگهداری آن تاثیر به سزایی روی میزان نیاز به شوینده‌ها دارد. در صورتی که از گرانیت به عنوان سنگ آشپزخانه استفاده می‌کنید؛ مسلم است که نیاز به شستن بیشتری دارد. همچنین اگر سنگ گرانیت به عنوان سنگ راه پله باشد نیز جرم و کثیفی بسیاری به خود جذب می‌کند.

انتخاب شوینده نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی برای تمام انواع سنگ بهتر است از شوینده‌های غیر اسیدی و غیر بازی استفاده شود. این دو نوع شوینده موجب خورش سنگ می‌شوند. بهترین شوینده برای سنگ‌هایی همچون گرانیت، آب و دستمال نم دار است.

اما تمیز کننده‌هایی که PH نزدیک به هفت دارند بهترین گزینه هستند. اما در صورتی که از شوینده‌های خوب و مناسب استفاده کنید؛ بازهم ممکن است به خدمات کفسابی سنگ گرانیت نیاز پیدا کنید. اگر می‌خواهید سنگ همیشه درخشان و زیبا باشد؛ به طور متوسط هر سال یک بار از این خدمات استفاده کنید. شرکت‌های متفاوتی به ارائه خدمات کفسابی می‌پردازند. بهتر است یک شرکت امن و مطمئن برای این کار انتخاب کنید. چرا که شرکت‌هایی که دستورالعمل‌ها را به طور کامل رعایت نمی‌کنند؛ بیش از آنکه کمک کننده باشند؛ آسیب رسان هستند.

 

کفسابی سنگ گرانیت مدرن ساب

 

محافظت به روش تزریق

به منظور محافظت از سنگ‌ها راه‌های متفاوتی وجود دارد. سنگ گرانیت از جمله سنگ‌های طبیعی است که در مکان‌های مختلفی استفاده می‌شود. مکان‌هایی که از نظر نیاز به تمیزی با یکدیگر متفاوت می‌باشند.
دقت داشته باشید با محافظ کشیدن روی سنگ به روش تزریق نمی‌توان انتظار داشت نیاز به عملیات کفسابی سنگ گرانیت یا شست و شوی آن به طور کامل رفع شود. محافظ کشیدن روی سنگ مزایای بسیاری دارد. از جمله اینکه عملیات تمیز کردن آن را سرعت بخشیده و سطح یک دست‌تری به شما هدیه می‌کند. از سوی دیگر عمر سنگ را افزایش می‌دهد.

البته لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که موارد بسیاری است که روی عمر سنگ تاثیر می‌گذارد. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

➖ میزان تردد روی سنگ و سایش آن
➖ میزان در معرض مواد شیمیایی بودن سنگ
➖ دوره‌های نظافت و تمیز کردن سنگ
➖ تعداد کفسابی سنگ گرانیت در سال
و…

در روش تزریق مواد شوینده یا مواد محافظتی با استفاده از بخار به داخل سنگ فرو فرستاده می‌شوند. این کار موجب می‌شود تمیز کردن سنگ ساده‌تر و سریع‌تر شود. همچنین عملیات کفسابی سنگ گرانیت را نیز سرعت می‌بخشد. چرا که این بخار‌ها و مواد درون منافظ سنگ جای می‌گیرند و آن را یکدست‌تر می‌کنند.

استفاده از پوشش

در گذشته استفاده از فرش بیشتر از امروز مرسوم بود. فرش دارای مزایای بسیاری است که هم از نظر سلامتی بسیار مفید است و هم زیبایی بسیاری به خانه شما می‌بخشد. از سوی دیگر فرش موجب می‌شود آلودگی‌ها به سطح سنگ دیرتر برسند. اگر از کفپوش‌هایی به جز سنگ نیز استفاده می‌کنید؛ موجب می‌شود دیرتر نیاز به تعمیر و یا شست و شوی آن‌ها داشته باشید. فرش از نظر سلامتی نیز بسیار مهم می‌باشد. اگر از علم ارتوپد این مورد را برسی کنیم؛ در می‌یابیم که سرما از کف پا می‌تواند مشکل ساز باشد. با استفاده از فرش این سرما کمتر به کف پا نفوذ می‌کند.

زمستان سخت و کفسابی سنگ گرانیت

در بسیاری از مکان‌ها از سنگ گرانیت به عنوان کفپوش بیرونی ساختمان استفاده می‌شود. در این صورت لازم است زمانی که برف آمده یا آب روی آن جمع شده است؛ آن را خالی کنید. درست است که سنگ گرانیت در برابر مایعات مقاوم است اما این مایعات در شرایط سرما می‌توانند وارد بافت سنگ شوند. با یخ زدن آن‌ها فاصله میان بافت‌ها افزایش می‌یابد.

در بلند مدت نیز موجب شکستن سنگ می‌شود. در صورتی که سنگ شکسته باشد نیز نباید نگران باشید. با استفاده از عملیات کفسابی سنگ گرانیت می‌توانید به سادگی این مشکل را رفع کنید. البته این منوط به استفاده از شرکت‌هایی است که دستورالعمل‌ها را به طور کامل رعایت کنند.

 

شرکت مدرن ساب

 

پیشنهاد ما

مدرن ساب یکی از شرکتهایی است که با سالها تجربه در این زمینه توانسته است این خدمات را در سطح کلان شهر تهران به بهترین نحو اجرا کند. شما میتوانید با انتخاب این شرکت به عنوان شرکت عملیات سنگ سابی و کفسابی سنگ گرانیت، از نتیجه پایانی کار رضایت و اطمینان کامل داشته باشید. تنها کافی است با مشاوران مدرن ساب تماس حاصل نمایید.

مدرن ساب یکی از بهترین انتخاب‌ها در این زمینه است. این شرکت با شناخت کافی سنگ گرانیت توانسته است بهترین کفسابی سنگ گرانیت را به شما هدیه کند. در صورتی که از خدمات این شرکت استفاده کرده‌‌اید؛ می‌توانید با ثبت نظرات خود گام مهمی در بهبود کیفیت این خدمات بردارید.

پس بدون هیچ گونه دغدغه و نگرانی کفسابی، نماشویی و سنگسابی را به مدرن ساب بسپارید. علاوه بر کفسابی مدرن ساب شما در هرکجای تهران که باشید ما در شعب مختلف کفسابی (کفسابی ایران ) در نزدیکی شما و آماده خدمت رسانی می باشیم.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 10 میانگین: 4.6]

01 نظر

  1. 2 تیر, 1401

    محمدی

    بی نهایت شرکت با انصاف وتجربه ای در زمینه خدمات کفسابی گرانیت داشتن عالی بودش چون نیرهای دیگه اومده بودن نتونسته بودن کار ما را بزنن

یک نظر بگذارید