کفسابی راه پله

کفسابی راه پله

کفسابی راه پله

کفسابی راه پله مزایایی دارد که در صورتی که از مدرن ساب استفاده کنید؛ می توانید آن ها را به دست آورید. خود کلمه کفسابی در حقیقت به معنای برداشتن لایه کفپوش اعم از چوبی، بتنی و… به اندازه ۱ الی ۵ میلی متر است که این کار با دستگاه‌های مخصوص انجام می‌گیرد. این کار به منظور از بین بردن آلودگی‌ها صورت میگیرد. به طور مثال اگر مواد چسبنده روی راه پله ریخته یا با گذر زمان دچارنواقص مختلفی شده باشد؛ کفسابی راه پله میتواند بهترین راه باشد. از این خدمت استفاده میشود. همچنین به منظور درخشندگی هرچه بیشتر سنگ کف می‌توان ازاین روش استفاده کرد.

کفسابی راه پله چیست؟

در کل ساختمان یکی از مکان‌هایی که بسیار رفت و آمد زیاد است راه پله‌ها هستند. این مورد باعث می‌شود بیشتر در معرض آلودگی و فرسایش قرار بگیرند. به همین منظور ضرورت کفسابی در آنها بیشتر از مناطق دیگر است. در کفسابی راه پله به دلیل اینکه دسترسی داشتن به تمامی بخش‌های آن دشوار است؛ باید توسط افراد متخصص و با تجربه انجام شود. همچنین این کار با استفاده از دستگاه‌های به خصوصی انجام میگیرد. این کار با دستگاه ساب زنی دستی با دسته بندی تک فاز و مینی فرز انجام میگیرد. برای پاگرد ھای بزرگ از دستگاه ھای سه فاز نیز استفاده میشود.

 

کفسابی راه پله

 

⭕️ دستگاه ساب زنی پله

همان طور که گفته شد یکی از موارد استفاده از این دستگاه کفسابی راه پله به صورت دستی، استخرها، حمام و سرویس‌های بهداشتی است. از مزایای استفادۀ این دستگاه می‌توان به عدم محدودیت در صیقل دادن نقاط مختلف مانند گوشه و کنار پله استفاده کرد. همچنین امکان تعویض به موقع لقمه‌ها و جلوگیری از آسیب رساندن به سطح پله؛ ایجاد صدای کمتر نسبت به دستگاه‌های بزرگتر و… از مزایای استفاده از این دستگاه است. ساب زنی دستی مهارت بالایی را می‌طلبد و نیاز است که افراد ماهر این کار را انجام دهند در غیر این صورت ممکن است باعث تخریب سنگ شود.

⭕️ مراحل کفسابی پله

مراحل کفسابی راه پله باتوجه به نوع سنگ متفاوت است. اما به طور مختصر می‌توان گفت که در اولین مرحله بایستی یک لایه نازک از سنگ را برداشت. این کار موجب میشود کثیفی‌های ازبین بروند. سپس سنگ صیقل داده می‌شود تا هرگونه آثاری مانند زبری و جوهرنمک که از مرحله اول ایجاد شده؛ پاک شوند. سپس برای درزگیری پله‌ها از رزین استفاده می‌شود. این دستگاه نه تنها درزها را کامل پوشش می‌دهد بلکه سنگ‌های تخریب شده را ترمیم می‌کند. از این رو باعث بالاتر رفتن استحکام سنگ پلکان نیز می‌شود.

⭕️ مزایای کفسابی راه پله

➖ افزایش طول عمر
➖ ازبین رفتن تورفتگی و درزها
➖ ازبین رفتن پستی و بلندی‌ها
➖ نو جلوه دادن نمای داخلی ساختمان
➖ جلوگیری از صرف هزینه و زمان زیاد تعویض کفپوش
➖ پاکسازی سریع‌تر پس از ساب زنی

 

مزایای کفسابی راه پله

 

محاسبه قیمت کفسابی راه پله

در محاسبه قیمت عواملی چون نوع سنگ به کار رفته، متراژ و دور یا نزدیک بودن محل انجام کار تاثیر گذار هستند. اما به صورت کلی می‌شود گفت کفسابی سنگ‌های موزاییک، سرامیک، صلصالی، تراورتن و دهبید قیمت پایین‌تری نسبت به سنگ‌های نوع گرانیت دارند. لازم به ذکر است مراحل انجام کار نیز در محاسبه کفسابی راه پله قیمت تاثیر به سزایی دارند. برای مثال اگر سنگ تجربه ساب خوردگی داشته باشد؛ مسلماً مراحل اولیه برای آن به کار نمی‌رود. از این رو که طبیعی است که قیمت ارزان‌تر محاسبه شود. با این حال نمیتوان قیمت دقیقی برای این کار ارائه کرد. یکی از مهمترین دلایل عدم ارائه قیمت نیز، نوسانات این بازار است. خدمات کفسابی نیز یکی از خدمات ساختمانی است که امروز مورد توجه قرار گرفته است. از سوی دیگر امروزه به منظور انجام اعمال دکوراسیون، دکوراتورها باید این خدمات را به صورت تخصصی انجام دهند.

چگونگی نظافت پاگرد

از مهم ترین نکات برای نظافت پلکان این است که باید از بالا به پایین عمل کنید. چرا که در غیر این صورت نمی توان انتظار یک نظافت کامل و نتیجه خوب را داشت.

⭕️ پلکان چوبی و سنگی

ابتدا با یک جارو تمامی زباله‌ها را از روی پلکان بردارید. سپس با یک فرچه دستی درزهای میان پله‌ها را تمیز کنید. با این کار گرد و غبار را از پله‌های بالایی به پایین‌ترین پله انتقال دهید. سپس با استفاده از جاروبرقی همه آلودگی هارا پاک کنید. برای پله‌های چوبی می‌توانید از دستمال‌های مخصوص استفاده کنید. توجه داشته باشید کفسابی راه پله یکی از بهترین راهها برای پلههای چوبی است. برای شست و شوی پلکان می‌توانید از مواد شوینده مناسب استفاده کنید. توجه داشته باشید که مواد شوینده اسیدی شاید در لحظه باعث تمیز شدن محیط شوند؛ اما در دراز مدت باعث کدر شدن سنگ می‌شود و هزینه را چند برابر می‌کند.

⭕️ کفسابی راه پله فرش شده

برای تمیز ساختن پله‌هایی که فرش شده هستند می‌بایست از جاروبرقی استفاده کنید. همچنین از بالاترین پله تا پایین‌ترین شروع به جارو زدن کنید. این کار موجب میشود گرد و غبار را کاملا ازبین ببرید. پس از آن باتوجه به متراژ و حجم فرش، در سطلی مناسب به ۱ نسبت آب و ۵ نسبت شامپو فرش را باهم مخلوط کنید. سپس شروع به شست و شوی فرش روی پله ها نمایید. پس از آن با یک حوله خشک و تمیز، رطوبت به جا مانده را بگیرید. ترجیحاً تا زمانی که فرش راه پله کاملا خشک نشده است؛ روی آن راه نروید. توجه داشته باشید پس از کفسابی راه پله می توانید بلافاصله از آن استفاده کنید.

 

کفسابی راه پله فرش شده
کفسابی راه پله فرش شده

 

⭕️ کفسابی راه پله شیشه ای

یکی دیگر از انواع کفسابی، کفسابی روی پله های شیشه ای است. این نوع پله بیشتر برای خانه های مدرن و با راه پله های با پیچ کوتاه استفاده می شود. کفسابی این پلهها نیز نیازمند جداکردن کامل پله و جایگذاری دوباره آن است. از این رو توصیه میشود به این سبک پله ها بسیار توجه کنید. برای نظافت راه پلههای شیشهای بهتر است از یک دستمال نمناک که با آب تصفیه شده نمدار شده است استفاده کنید. توجه داشته باشید که این نوع کفسابی نیز نشانههای خاص خود را دارد. بسیار مهم است که پس از اتمام کار نظافت و کفسابی، این نکات را برسی نمایید.

نشانه های کفسابی پله خوب

همۀ روز نه و شکاف‌ها پس از کفسابی باید با استفاده از بتونه مخصوص پوشیده شود. همچنین توسط دستگاه کفساب و بتونه هم رنگ پرشود. به صورتی که آلودگی به داخل آن وارد نشود. تمامی ناهمواریهای سطح به طور کامل برداشته شود. سطح پله پس از عملیات کفسابی پله، مسطح و صیغلی شود. ساب خوردگی در تمام سطح پله به صورت یکنواخت و همسطح باشد. سنگها و متریال کف راه پله نباید دارای شکستگی و خوردگی باشد. اگر شما نیز از دسته کاربرانی هستید که از کفسابی راه پله، سنگ کف منزل و یا محل کارتان به ستوه آمده‌‌اید؛ توصیه می شود به دنبال چاره باشید.

پیشنهاد ما

مدرن ساب می‌تواند بهترین گزینه برای شما هموطنان عزیز باشد. چرا که این شرکت توانسته است بهترین و با کیفیت ترین خدمات را به شما ارائه کند. مدرن ساب با یک دهه فعالیت مستمر و مداوم در زمینه کفسابی و نماشویی ساختمان، با بهره مندی از مجهزترین تیم کفسابی و جدیدترین دستگاه کفسابی راه پله، به بهترین نحو خدمت رسانی می کند. هدف مدرن ساب کسب رضایت شما است. این مورد را می توانید از مشتریانی که از خدمات این شرکت استفاده کردهاند بپرسید. خدمات کفسابی پله ممکن است سوالات بسیاری را در ذهن شما ایجاد کرده باشد. این پرسشها را در کنار صدها مقاله میتوانید از سایت مدرن ساب بیابید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.8]

یک نظر بگذارید