کفسابی پله مهم ترین کار در بهبود زیبایی پله های منزل

عناصر اصلی کفسابی پله

کفسابی پله یکی از مهم‌ترین کارها روی عنصر مهم پله درون منزل است. با توجه به اینکه پله تاثیر به سزایی در دکوراسیون منزل شما دارد؛ توصیه می‌شود عملیات کفسابی را به طور منظم انجام دهید. شکل ظاهری پله‌ها و طراحی آن‌ها انواع متفاوتی دارد. برای هر کدام از آن‌ها نیز دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که برطرف کننده نیازهای آن‌ها است.

پله‌ها را می‌توان با توجه به المان‌های متفاوتی دسته بندی کرد. برای مثال می‌توانید پله‌های با متریال چوب را متمایز از پله‌های سنگی بدانید. این در حالی است که براساس طراحی نیز می‌توان آن‌ها را دسته بندی کرد. توجه کنید که هر پله دارای ویژگی‌های خاص آن منزل نیز هست. برای مثال ممکن است طراح ساختمان به دلیل کسری فضا یک پله کم یا زیاد کند. این کار با توجه به المان‌های مختلفی صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید کفسابی پله در خانه‌هایی که به دلیل کمبود فضا پله‌های کمتر اما بلند‌تری دارند؛ نسبتاً ساده‌تر است. این عنصر از سه بخش اصلی پله، سطح شیب دار و پاگرد تشکیل شده است. سه عنصر فرعی آن نیز به ترتیب خیزپله، نرده و آبچکان است. سطح شیب دار همان شاسی است که به عنوان پایه برای پله عمل می‌کند. توجه داشته باشید کفسابی پله تاثیر منفی روی این بخش ندارد. به شیبی که از پایین تا به سوی بالای راه پله ادامه دارد؛ خیزپله گفته می‌شود. خیزپله موجب می‌شود بسیاری از دستگاه‌های کفسابی روی پله‌ها کاربرد نداشته باشند. در کنار پله‌ها شیارهایی وجود دارد که موجب خروج آب از پله‌ها می‌شود. به این بخش آبچکان گفته می‌شود. آبچکان موجب می‌شود سطح پله خیس نماند.

 

کفسابی پله
کفسابی پله

 

انواع پله در ساختمان‌های امروزی

پله مستقیم

یکی از اصلی‌ترین انواع پله، پله‌هایی است که به صورت مستقیم به بالا است. این نوع پله بدون هیچ پیچی و دارای مسیر صاف است. طول مستقیم این پله‌ها بیش از انواع دیگر پله است. کفسابی پله مستقیم نیز از دیگر انواع پله‌ها ساده‌تر است. ساخت این نوع پله در ساختمان‌هایی که از نظر فضا مشکلی ندارند توصیه می‌شود. عرض این پله‌ها در حالت عادی نیز حدود سی سانتی متر است.
این نوع پله‌ها نیز به انواع زیر تقسیم می‌شود:

➖ یک طرفه
➖ دو طرفه
➖ دو زانو
➖ دوطرفه با پاگرد میانی و دو زانو
➖ سه بازو
➖ سه بازو

پله پیچ دار و کفسابی پله‌هایش

همانطور که از نام این نوع پله‌ها نمودار است؛ دارای زاویه هستند. تعیین زاویه این سبک پله‌ها با استفاده از فورمول‌های خاصی صورت می‌گیرد. تعیین زاویه پله‌های پیچ دار با توجه به فضا تعیین می‌شود. از سوی دیگر کفسابی این سبک پله بسیار سخت است. زیرا دستگاه‌های کفسابی پله باید بسیار کوچکتر از اندازه واقعی خود باشند. این نوع پله‌ها نیز دارای انواع متفاوتی هستند. پله‌های با پیچ کامل، پله‌هایی هستند که فضای بسیار کمی اشغال می‌کنند. این پله‌ها مناسب فضاهایی هستند که کوچک می‌باشند. استفاده از پله‌های با پیچ کامل بیش از خانه‌ها در رستوران‌ها و کافه‌ها رواج دارد. در طراحی این پله‌ها، شیب ملایمی همراه با پیچ وجود دارد که شما را به بالا هدایت می‌کند. پله‌های با پیچ قائم نیز پله‌هایی هستند که دارای یک پاگرد می‌باشند. این سبک پله به دلیل استفاده بهینه از فضا طراحی شده اند. کفسابی پله‌های پیچ دار و قائم ساده در بسیاری از موارد ساده است اما برخی طراحان به جای ایجاد یک پاگرد چند پله با زاویه ایجاد می‌کنند. پله‌هایی هم هستند که دارای یک پیچ تزئینی می‌باشند. این سبک پله‌ها به خاطر عرض بالایی که دارند نیاز به فضای زیادی دارند. پله‌های با پیچ تزئینی بیشتر در خانه‌های لوکس و بزرگ وجود دارند. در واقع پله‌های با پیچ تزئینی امروز نمادی از تجمل هستند.

راه پله مدرن

کفسابی این راه پله‌ها بسیار ساده‌تر صورت می‌گیرد. چرا که هدف از طراحی آن‌ها استفاده بهینه از فضا در کنار کارایی بالا بوده است. این نوع راه پله دارای انواع متفاوتی است که هر کدام با توجه به دیزاینر انتخاب می‌شوند. برای مثال راه پله‌هایی وجود دارند که از بخش کناری آن‌ها می‌توان به عنوان کتابخانه استفاده کرد.

 

کفسابی پله برای راه پله های مدرن

 

کفسابی پله‌های چوبی

یکی دیگر از انواع راه پله، پله‌هایی هستند که جنس آن‌ها از چوب است. چوب متریالی است که می‌تواند احساسات خوب را به منزل شما سرازیر کند. طبیعی بودن این متریال موجب شده است تا خواهان بسیاری داشته باشد. از سوی دیگر از نظر فنگشویی نیز بسیار کاربردی هستند. به همین دلیل بسیاری راه پله‌های مدرن از این متریال استفاده می‌کنند. نگهداری از این پله‌ها کمی مشکل است. دستگاه‌های کفسابی پله برای آن‌ها وجود دارد اما استفاده از آن‌ها نیازمند تجربه و تخصص است. راه پله‌های شیشه‌‌ای یکی دیگر از انواع پله‌ها، پله‌هایی با متریال شیشه است. این راه پله‌ها بیشتر برای فضاهای کوچک استفاده می‌شوند. کفسابی راه پله نیز در آن‌ها وجود ندارد.

راه پله سنگی

یکی از لوکس‌ترین متریال‌ها برای راه پله سنگ است. انتخاب سنگ مرغوب تاثیر به سزایی در طراحی منزل شما دارد. به طوری که می‌تواند خانه شما را از زیبا‌ترین خانه به یکی از خانه‌های معمولی بدل کند.

شست و شوی راه پله

راه پله ساختمان‌ها دارای بیشترین رفت و آمد است. بنابراین طبیعی است که کثیفی بیشتری نیز داشته باشد. از سوی دیگر کفسابی پله یکی از انواع سخت کفسابی است. کدر شدن سنگ‌های راه پله می‌تواند زیبایی راهروهای ساختمان را از بین ببرد. از این رو توصیه می‌شود به منظور حفظ زیبایی ساختمان به صورت مرتب عملیات کفسابی را انجام دهید. راه‌های دیگری نیز برای تمیز کردن پله‌های ساختمان‌ها وجود دارد. اما بهترین راه همان کفسابی ساختمان است. برای مثال بسیاری به استفاده از انواع اسیدهای مخصوص شست و شو روی می‌آورند. اما لازم است بدانید این اسیدها شاید در زمان استفاده مفید به نظر برسند اما در بلند مدت برای متریال کف مشکلاتی به وجود می‌آورد که جبران ناپذیرند. حال که با اهمیت کفسابی انواع پله آشنا شدید؛ حتماً درباره قیمت آن سوالاتی در ذهن دارید. قیمت کفسابی پله با توجه به المان‌های بسیاری تعیین می‌شود. از مهم‌ترین عوامل موثر روی قیمت کفسابی راه پله می‌توان به شرکت کفسابی اشاره کرد.

یک شرکت کفسابی باید المان‌های متفاوتی را به منظور حفظ مشتریان انجام دهد. یکی از مهم‌ترین این المان‌ها قیمت گذاری عادلانه است. با توجه به اینکه مراجع ذی ربط نظارت کافی روی قیمت این گونه خدمات ندارند؛ قیمت‌های متفاوتی در شرکت‌ها مشاهده می‌شود. در واقع کفسابی پله یکی از خدماتی است که به دلیل عدم نظارت و تقاضای بالا، قیمت های سر به فلک کشیدهای دارد. البته شرکت‌هایی که دستگاه‌های به روز‌تری دارند و یا زمان کمتری برای این کار از شما می‌گیرند؛ طبیعی است که قیمت بالاتری نیز ارائه دهند. یکی از این شرکت‌ها شرکت کفسابی مدرن ساب است. این شرکت با داشتن تعداد زیادی دستگاه‌های به روز و معتبر، توانسته است پله‌های بسیاری را جلا دهد. این شرکت تمام مراحل کفسابی پله را به صورت کامل و درست انجام می‌دهد.

 

شرکت مدرن ساب

 

مراحل کفسابی پله

اولین مرحله کفسابی است. کفسابی با توجه به متریال پله صورت می‌گیرد. همچنین دستگاه‌های این بخش نیز از قیمت بالایی برخوردار هستند. توجه داشته باشید یکی از مهم‌ترین عوامل در تعیین قیمت کفسابی راه پله، دستگاه‌های مورد استفاده در اولین مرحله است. دومین مرحله زمانی است که باید با استفاده از دستگاه ساب زنی تاثیر دستگاه‌های کفسابی باید از بین برود. دستگاه‌های کفسابی خش‌های بسیاری روی سنگ باقی می‌گذارند. با استفاده از دستگاه ساب زنی می‌توان این خش‌ها را از بین برد. آخرین مرحله صیغل زدن سنگ است. با صیغلی کردن آن می‌توانید جلای سنگ را دوباره بازگردانید. کفسابی پله یکی از عملیات‌های مهم روی پله‌ها است که شرکت کفسابی مدرن ساب این خدمت را در تهران در مناطق مختلف از جمله :خاوران،تهرانپارس،نیایش ،ولنجک،افسریه ،پاسداران و….مناطق دیگر ارائه می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از شماره تلفن ما تماس حاصل کنید. کارشناسان ما در اولین فرصت این خدمت را به شما ارائه خواهند کرد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

یک نظر بگذارید