ازبین برذن سیاهی راه پله

کفسابی ایتالیایی

کفسابی ایتالیایی

کفسابی ایتالیایی یک متد خاص از دیگر روش های کفسابی کردن سطوح است که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم.

با توجه به تعریفی که از حرفه و فعالیت کفسابی که در خصوص پاک کردن و هم تراز و هماهنگ نمودن هر گونه سطوح سنگی و یا سیمانی و غیره است، توجه شما را به یکی از بزرگترین مزیت های این کار جلب می‌کنیم و آن هم چیزی نیست به جز درخشان و پاک نمودن سطوح از هر گونه لکه و یا آلودگی که ممکن است طی سال ها استفاده و یا حتی با یک اشتباه کوچک رخ داده باشد و حال با انجام کفسابی این مشکل کاملا رفع خواهد شد.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که کفسابی ایتالیایی چه کارایی می‌تواند داشته باشد وقتی کفسابی خود به تنهایی می‌تواند سطوح را پاک نماید؟!

در جواب باید بگوییم که کفسابی ایتالیایی به گونه ایی است که سطوح را درخشان تر و تمیز تر و زیباتر جلوه خواهد داد و تاثیر کفسابی به روش ایتالیایی بسیار بیشتر از تاثیر کفسابی به روش های معمولی است.

کفسابی به روش ایتالیایی به همین علت است که در بین مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار است و اغلب علاقه مند به انجام دادم این روش  هستند تا سطوحی شفاف و بسیار صاف و درخشان داشته باشند.

کفسابی ایتالیایی

قیمت کفسابی ایتالیایی

این روش یکی از متدهای خاص در فعالیت کفسابی است و با توجه به این که به دقت و حوصله بیشتری نیازمند است در نتیجه قیمت این نوع خدمت نسبت به سایر خدمات کفسابی بیشتر خواهد بود. البته در کل تمامی خدمات کفسابی دارای قیمت استاندارد و معینی هستند اما این قیمت ها بستگی به نوع خدمت و البته متراژ کار و غیره دارد.

پس چیزی که به صورت مجموع واضح و روشن است، این است که کفسابی به روش ایتالیایی یکی از بهترین و مرغوب ترین نوع کفسابی است که با توجه به ابزارها و دستگاه هایی که در انجام این کار استفاده خواهد شد و یا زمان بیشتری که باید برای ساب زنی سطوح در نظر بگیریم، قیمت کار هم بالاتر خواهد رفت.

اما ارزشش را دارد که برای داشتن سطوحی درخشان تر مقداری بهای اضافی بپردازیم. درکل برای خدمات کفسابی بسته به دشواری و یا سهولت کار قیمت ها شکسته و یا افزایش داده می‌شوند و محدوده ثابتی ندارند.

روش انجام  کفسابی

این کفسابی کلا یک ذات ایتالیایی دارد. این واژه به این دلیل به اسم ایتالیا نام گذاری شده است، زیرا ابتدا در این کشور پدید آمده است.

کشور ایتالیا یکی از بهترین سازندگان سنگ های ناب مانند مرمر در جهان است و به همین دلیل این روش هم ابتدا در این کشور ارائه شد و کفساب ها ابتدا توسط سمباده های ساده و دستی این کار را انجام می‌دادند و مدام سمباده های مختلف را روی سطوح می‌کشیدند تا در نهایت سطح کاملا صاف و یکدست و صیقلی می‌شد.

رفته رفته با پدید آمدن دستگاه های مختلف و ابزارهای حرفه ایی این روش هم رونق بیشتری گرفت و امروزه این نوع ساب زنی یکی از محبوب ترین روش ها در حوزه کفسابی است.

کفسابی ایتالیایی

مراحل کفسابی

این روش بسیار خاص و کاربردی است که برای اجرای آن از دستگاه های مخصوص کفسابی استفاده خواهیم نمود. انجام کفسابی ایتالیایی لازمه داشتن لقمه های ایتالیایی است که هر کدام در سایزهای مختلفی استفاده خواهند شد.

دستگاه های کفسابی ایتالیایی به صورت برق سه فاز و تک فاز وجود دارند.

مراحل انجام کار کفسابی ایتالیایی طی چندین مرحله انجام داده خواهد شد و در هر مرحله باید از لقمه های متفاوتی استفاده نماییم.

در مرحله اول از لقمه شماره 36-80 استفاده خواهیم کرد و در مرحله دوم باید از لقمه 120 جهت لایه برداری سطوح استفاده نماییم برای مرحله بعدی باید به رفع ایرادات سطح و سنگ بپردازیم و این کار با استفاده از رزین و بتونه ایتالیایی امکان پذیر می‌باشد.

ساب زنی با استفاده از پد200 از مراحل بعدی کفسابی خواهد بود و در نهایت اقدام آخری که باید انجام داده شود رفع ایرادات کلی و پرداخت نهایی سطح است که نتیجه ایی بسیار خوب و سطوحی روشن مانند آیینه که بتوانید انعکاس اجسام را در آن ببینید.

به طور معمول برای کسانی که صاف و درخشان بودن سطوح برای شان در اولویت کار قرار دارد کفسابی به روش ایتالیایی بهترین پیشنهاد است.

کفسابی ایتالیایی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

01 نظر

  1. 2 آبان, 1400

    محمدی

    بسیارعالییییی بود کارشون ،به خصوص نحوه برخوردشون ،خیلی ممنونم 🌸🙏🌸🙏

یک نظر بگذارید