برق انداختن سرامیک

برق انداختن سنگ سرامیک

برق انداختن سنگ سرامیک

برق انداختن سنگ سرامیک یکی از مشکلاتی است که امروزه اکثر مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. باید بگوییم که با انجام خدمات ساب زنی به راحتی این کار انجام داده می‌شود.

با استفاده از دستگاه های ساب زنی سطح به صورت کامل لایه به لایه، لایه برداری خواهد شد و طی چندین مرحله این کار به انجام می‌رسد و در نهایت با استفاده از رزین های مخصوص سنگ براق شده و می‌توانید یک سطح صاف و زیبا داشته باشید.

امروزه در اکثر ساختمان ها از سنگ سرامیک و یا سنگ های دیگر استفاده می‌کنند و این نکته که هنگام به کار گذاشتن و یا انجام خدمات رنگ و نقاشی و غیره ساختمان ممکن است سنگ دچار کثیفی ناشی از مصالح ساختمانی شود و در نتیجه باید اقدام به تمیز کردن آن توسط خدمتی حرفه ایی نمود.

کفسابی برای همین امر به وجود آمده است که بتواند مشکلات سنگ را برطرف نماید. البته این موضوع تنها برای ساختمان های تازه ساخت نیست و در بسیاری از ساختمان های قدیمی و چند سال کارکرده سنگ سرامیک ها دچار فرسودگی و یا رسوب و هم چنین جرم و آلودگی شوند که با انجام خدمات ساب زنی کاملا قابل رفع خواهند بود.

برق انداختن سرامیک

ویژگی های سرامیک

برای برق انداختن سنگ سرامیک ابتدا باید با نوع و ساختار سرامیک آشنا شوید. سنگ سرامیک یه نوع سنگ از جنس  و ساختاری مشابه با کاشی است. که به جهت پوشاندن کف ساختمان استفاده می‌شود.

سرامیک ها به این جهت کاربرد خوبی در ساختمان ها دارند زیرا برخلاف آجرها و دیگر مواد قدرت جذب آب کمی دارند و رطوبت در آن ها به سختی نفور می‌کند.

سرامیک ها جزو سنگ های نرم هستند که از دل طبیعت به دست نیامده اند و برای به دست آوردن آن ها از موادی مانند: خاک رس، سیلیکون و کاربید تنگستن و غیره استفاده خواهد شد و بعد از مخلوط کردن آن ها خمیری بدست می‌آید. این خمیر دقیقا مانند فرآیند ساخت آجر داخل قالب هایی قرار داده خواهند شد و سپس در درون دستگاه قرار می‌دهیم.

لایه رویی سرامیک ها که به جهت زیبایی و تزئینی است هم در مرحله دوم پخت به قالب اضافه می‌شود و در نهایت یک بار دیگر فرآیند پخت ادامه پیدا می‌کند تا سرامیک شکل می‌گیرد.

برق انداختن سرامیک

کاربرد سرامیک در ساختمان

کاربرد سرامیک در ساختمان های جدید بسیار زیاد است. امروزه اکثر قسمت های ساختمان را سرامیک می‌کنند زیرا نگه داری کردن آن ها به مراتب راحت تر است.

برای برق انداختن سنگ سرامیک در همه نقاط خانه معمولا باید مکان هایی که بیشتر در معرض دید هستند را در اولویت قرار داد. آزمان که سرامیک ها وارد بازار شدند اکثر مردم از آن ها استقبال کردند و در خانه ها و املاک خود از آن استفاده کردند.

سرامیک ها معمولا برای داخل اتاق ها، هال، لابی ساختمان، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه و حتی گلخانه و غیره کاربرد خوبی دارند اما برای مکان هایی مانند پارکینگ باید بگوییم که انتخاب مناسبی نخواهند بود.

زیرا این سنگ ها از جنس نرم هستند و با ترکیب چندین ماده دیگر تبدیل به سرامیک شده اند، از آن جا که نرمی این سنگ ها باعث ترک برداشتن و یا شکسته شدن آن ها توسط نیروی زیاد خواهند شد برای پارکینگ مناسب نیستند.

ماشین ها سنگین هستند و باعث آسیب به سرامیک ها می‌شوند و مناسب پارکینگ نمی‌باشند از طرفی دیگر سرامیک ها معمولا سطوحی بسیار صاف دارند که برای ترمز گرفتن لاستیک ماشین هم ممکن است باعث دردسر و لیزخوردگی شوند.

در نتیجه توصیه ما به شما این است که از این سطوح زیبا برای داخل خانه های خود از جمله مکان هایی که فشار زیادی بر روی آن نیست استفاده نمایید.

برق انداختن سرامیک

مزیت های سرامیک ها

سرامیک ها با توجه به ساختاری که دارند تا حدی که کافی باشد دارای استحکام می‌باشند. همین استحکام باعث برق انداختن سنگ سرامیک با دستگاه های کفسابی می‌شود. می‌توان سنگ سرامیک را با استفاده از دستگاه های ساب زنی و یا فرچه شویی درخشان نمود و این یک مزین بزرگ محسوب می‌شود.

مزیت دیگر سرامیک ها این است که طول عمر زیادی نسبت به سایر سطوح دارند. به طور مثال سطوح پارکتی به دلیل این که از جنس چوب هستند ممکن است نسبت به سرامیک ها آسیب پذیر تر باشند.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

یک نظر بگذارید