ازبین بردن جرم روی سنگ

از بین بردن جرم روی سنگ

از بین بردن جرم روی سنگ

برای از بین بردن جرم روی سنگ ابتدا باید بررسی کنید که جرم و لکه موجود در سنگ از چه نوع و جنسی است و بنا بر آن به پاک کردن و کفسابی کردن لکه بپردازید.

ابتدا با بررسی لکه ها شروع کنیم که از دو نوع لکه های فیزیکی و هم چنین لکه های شیمیایی تقسیم بندی شده اند.

لکه های فیزیکی به لکه هایی گفته می‌شوند که اگر روی سنگ بریزد وارد منافذ سنگ نخواهد شد و روی سطح سنگ باقی می‌ماند. برای پاک کردن چنین لکه هایی می‌توان از کاردک و امثال آن استفاده کرد اما ما استفاده از این روش را پیشنهاد نخواهیم کرد.

برای از بین بردن چنین لکه هایی حتما از کفسابی استفاده کنید تا هیچ گونه آسیبی به سنگ شما وارد نشود زیرا استفاده از ابزارهای نادرست می‌تواند آسیب های زیادی به سنگ شما بزند.

از بین بردن جرم روی سنگ

اغلب کاربرد سنگ های گرانیتی در ساختمان ها خصوصا در منازل و آشپزخانه ها بسیار است. برای پاک کردن لکه از روی این سنگ ها باید به سرعت اقدام کرد و تا زمانی که لکه به خورد سنگ نرفته است اقدام به پاک کردن آن کرد اما نکته ایی که در اینجا قابل ذکر است این می‌باشد که هرگز از سرکه و جوش شیرین و موادی مشابه برای از بین بردن لکه ها استفاده نکنید.

زیرا درست است که این مواد برای از بین بردن جرم روی سنگ کافی است اما در اصل باعث آسیب دیدن به سنگ شما خواهد شد و به مرور زمان شکل سنگ را و البته زیبایی آن را از بین می‌برند.

در ادامه به نوع دوم از لکه ها خواهیم پرداخت که به آن لکه های شیمیایی گفته می‌شود. لکه های شیمیایی به آن دسته از لکه هایی گفته می‌شوند که به خورد سنگ می‌روند مانند شوینده های شیمیایی انواع جرم گیر و سفیدکننده ها و غیره.

برای از بین بردن اینگونه لکه ها که به احتمال زیاد ممکن است بر روی سنگ شما لکه هایی برای همیشه ایجاد کنند باید به صورت تخصصی و حرفه ایی اقدام به ساب زنی و لایه برداری کردن از سنگ کنید.

از بین بردن جرم روی سنگ

حل مشکلات با کفسابی

برای از بین بردن جرم روی سنگ توصیه و پیشنهاد ما استفاده از کفسابی است. برای کفسابی کردن ابتدا باید سطوح به صورت کاملا بررسی شود.

دستگاه های کفسابی با استفاده از روشی خاص می‌توانند به خوبی تمامی اجرام روی سنگ ها و سطوح را از بین ببرند و در نهایت با استفاده از این دستگاه ها سطوح به صورت کامل لایه برداری خواهند شد. در قسمت زیرین این دستگاه ها لقمه هایی وجود دارد که به صورت کاملا حرفه ایی سنگ را ساب زده و به صورت لایه به لایه اقدام به از بین بردن 1 الی چندین سانتی متر از سنگ خواهد شد.

البته ساب زدن در اندازه های مختلف بستگی به نوع دستگاه دارد که هر کدام از دستگاه ها در اندازه های مختلفی می‌توانند اقدام به ساب زنی نمایند. دستگاه های ساب زنی به صورت دستی قادر به پاک کردن انواع جرم ها و لکه ها خواهند بود.

این دستگاه ها کوچک هستند و در دست به راحتی جای میگیرند و می توانند گوشه و کناره ها مکان های کوچک را به خوبی ساب زنی نمایند. از طرفی دیگر دستگاه های کفسابی بزرگ به خوبی قادر به ساب زنی کردن هر نوع سطوحی که متراژ بالایی دارند خواهند بود.

نکته اصلی در صحبت های ما این است که اگر لکه ها روی سطوح ماندگار شدند سعی نکنید با استفاده از روش های خانگی اقدام به از بین بردن آن ها کنید و به سنگ آسیب وارد نمایید مثلا استفاده از چاقو و موکت برهای تیز باعث خواهند شد که در سنگ خط و خش ایجاد شود.

از بین بردن جرم روی سنگ نیاز به اقدامات ماهرانه و پیشرفته ایی دارد و هر کسی نمی‌تواند بدون داشتن مهارت و ابزارهای لازم بتواند از عهده این کار بربیاید. برای از بین بردن لکه های روی سنگ ها هرگز اقدام به استفاده از روش های مختلف و استفاده از نوشابه و انواع جرمگیر و سفید کننده ها را کنار بگذارید تا به سنگ آسیب بیشتری وارد نکنید.

سنگ ها به عنوان ماده ایی محکم و دارای استحکام در ذهن ما جای گرفته اند در صورتی که سنگ ها هم دارای منافذ هستند و مواد ممکن در آن ها نفوذ کند.

از بین بردن جرم روی سنگ

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]

یک نظر بگذارید