کفسابی در راه آهن

کفسابی در راه آهن

کفسابی در راه آهن

کفسابی در راه آهن برای انجام انواع خدمات سنگ سابی و هر خدمتی که مربوط به سنگ ها می‌شود پدید آمده است. احتمالا تا به حال با لاشه سنگ ها برخورد داشته اید. لاشه سنگ ها به سنگ هایی گفته می‌شوند که به صورت کوچکی از یک قطعه سنگ بزرگ به دست آمده اند.

در حین سنگ بری این سنگ ها به قطعات ریزتری تبدیل خواهند شد و کاربرد دیگری نخواهند داشت به همین دلیل به عنوان لاشه سنگ از آن ها استفاده می‌شود.

لاشه سنگ ها جلوه بسیار زیبایی به محیط می‌دهند و قادر هستند که سطحی بسیار زیبا و محکم را برای شما به وجود بیاورند. اغلب دور لاشه سنگ ها موادی ریخته می‌شود که می‌توان هم از سیمان استفاده کرد و هم از مواد موزاییکی.

لاشه سنگ ها به صورت لاشه سنگ های ریز و لاشه سنگ های درشت موجود هستند منتها تفاوت کفسابی کردن آن ها با یکدیگر در این است که در لاشه سنگ های ریز ممکن است نیاز به صبر و حوصله بیشتری باشد در صورتی که در لاشه سنگ های درشت تر کار سریع تر انجام داده خواهد شد.

در لاشه سنگ ها بایستی روی همه سنگ های کار انجام داده شود و تک به تک کفسابی شوند.

کفسابی در راه آهن

کفسابی آجرها

کفسابی در راه آهن می‌تواند روی هر نوع سطحی به طور کامل عملیات ساب زنی را انجام دهد. در کشور ما سطوح آجری استفاده و کاربرد زیادی دارد و بسیاری از ساختمان ها و بنا ها در این محدوده دارای سطوح آجری هستند که پیشنهاد ما به شما این است که این سطوح را هر چند مدت یکبار ساب زنی نمایید.

آجرها به دلیل بافتی که دارند ممکن است گرد و غبار و آلودگی های زیادی را به خود جذب نمایند. به همین دلیل است که انجام دادن کفسابی را به شما پیشنهاد می‌نماییم.

آجرها جزو مصالح ساختمانی هستند که از خاک رس ساخته شده اند و در کوره قرار می‌گیرند و با حرارت زیاد ساخته خواهند شد. استفاده از این سطوح در نمای ساختمان ها بسیار متداول است.

برای ساب زنی آجرها در مرحله اول از جت واتر که با فشار آب به صورت زیاد است، استفاده خواهیم کرد گاهی اوقات به دلیل پاک نشدن آلودگی با جت واتر از سیلیس ها می‌توانیم استفاده نماییم.

سیلیس ها به پاک شدن آلودگی ها با فشار زیاد کمک می‌کنند.

اگر باز هم این روش جوابگوی کار شما نبود می‌توانید از روش فرچه شویی استفاده نمایید. روش فرچه شویی هم می‌تواند گزینه مناسبی برای از بین بردن مشکلات آجرها شود.

اگر با استفاده از روش فرچه شویی باز هم مشکل حل نشود باید اقدام به لایه برداری از سطح آجر کنیم.

کفسابی در راه آهن

دستگاه های مختلف کفسابی

کفسابی در راه آهن با استفاده از دستگاه های مختلفی انجام داده خواهد شد. یکی از وظایف کفساب این است که بتواند تشخیص دهد که از هر دستگاهی برای چه سطحی استفاده شود. به همین دلیل تشخیص درست می‌تواند کمک بزرگی باشد.

ماشین های کفسابی دستگاه هایی هستند که معمولا در پاساژها و مجتمع ها استفاده خواهند شد. ماشین های کفسابی توسط کفساب هدایت و کنترل خواهند شد و قدرت بسیار بالایی دارند.

دستگاه های کفسابی هم یکی دیگر از ابزارهایی هستند که برای ساب زنی سطوح ساخته شده اند این دستگاه ها در دو نوع تک فاز و سه فاز موجود هستند و با توجه به محیطی که می‌خواهید اقدام به ساب زنی آن نمایید باید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

در دستگاه های کفسابی تک فاز قدرت ساب زنی در حد سه فاز نیست بلکه کمتر است و باید چندین مرتبه بر روی سطح کشیده شوند تا بتوانند نتیجه دستگاه سه فاز را به شما بدهند.

یکی دیگر از دستگاه های ساب زنی، دستگاه های ساب زنی دستی است. این دستگاه در اندازه های کوچکی  هستند و برای سطوحی که دارای عرض کمی هستند استفاده خواهند شد.

استفاده از هر کدام از این ابزارها همگی با توجه به حرفه و مهارت کفساب انجام داده خواهد شد و همگی آن ها با استفاده از برق کار می‌کنند منتها در دستگاه های کفسابی سه فاز از برق سه فاز که قدرت بیشتری دارد استفاده خواهد شد.

معمولا مکان هایی مانند سوله ها و پاساژها و پارکینگ ها ممکن است نیاز به برق سه فاز داشته باشد.

کفسابی در راه آهن

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

یک نظر بگذارید