مواد شوینده کف در کفسابی

مواد شوینده کف در کفسابی

مواد شوینده کف در کفسابی

مواد شوینده کف در کفسابی معمولا برای پاکسازی و از بین رفتن هر نوع لکه و مشکلی در سنگ ها و سطوح سنگی استفاده می‌شود.

اما این مواد باید با توجه به نوع سنگ انجام داده شوند. اگر در مورد انواع مختلف سنگ اطلاعاتی ندارید همراه ما باشید تا به صورت مختصر شما را آشنا نماییم.

فردی که به عنوان کفساب در محل کفسابی حاضر می‌شود بایستی با نوع سنگ ها و موادی که باید با آنها کا را انجام دهد آشنا باشد. سنگ ها در دو نوع سنگ های نرم و سفت در کفسابی تقسیم می‌شوند.

از سنگ های نرم می‌توان به انواع موزاییک و سرامیک‌ها و هر آنچه که با دست و دخالت انسان ساخته می‌شود می‌توان اشاره نمود. کاشی ها و برخی سطوح لاشه سنگ هم جزوی از این سنگ ها می‌باشند.

البته آجرها را هم نباید نادیده گرفت. آجرها از خاک رس و در کوره ساخته شده اند و قابلیت استفاده در ساختمان سازی و انواع بناها را دارند.

مواد شوینده برای آجرها در مرحله اول استفاده از جت واتر است این کار با فشار زیاد آب همراه است.

اما نوبت به سنگ های سخت می‌رسد. در تعریف سنگ های سخت باید گفت که این سنگ ها به صورت سفت و محکمی هستند و استحکام زیادی دارند و می‌توانند برای انواع بناها و سطوح دیگر استفاده شوند.

سنگ های سخت در داخل طبیعت و از دل کوه ها به دست می‌آید و برای کفسابی و لایه برداری کردن بهترین هستند.

مواد شوینده کف در کفسابی

مزایا و معایب انواع شوینده ها

مواد شوینده کف در کفسابی یکی از مهمترین علل پاک کردن و از بین بردن جرم و لکه ها است. گاهی به راه حل های خانگی برمی‌خوریم که وسوسه به انجام دادن انها خواهیم شد.

اما باید بگوییم استفده از روش هایی مانند آبلیمو و یا جوش شیرین و سرکه و نوشابه به دلیل وجود اسید در انها ممکن است در همان لحظه باعث تمیز شدن سنگ شما شود اما به مرور زمان این مواد به خورد سنگ رفته و باعث ایجاد مشکلات و آسیب هایی به سنگ خواهد شد.

از این رو نباید دست به چنین اقداماتی زد و باید کار را به صورت حرفه ایی با تیمی تخصصی انجام داد. تیم کفسابی با توجه به نوع سنگ، مقدار لکه و آلودگی که دارد و شرایط قرار گیری آن می‌توانند تشخیص دهند که باید از چه موادی بهره ببرند.

از طرفی دیگر نباید سعی کنید که از اجسامی برنده و تیز مانند چاقو، موکت بر و غیره استفاده کنید. استفاده از این اشیا باعث آسیب های جدی به سنگ خواهد شد حتی در برخی موارد ما از فرچه شویی با استفاده از فرچه های سیمی را توصیه نمی‌کنیم زیرا ممکن است باعث آسیب به برخی سنگ های نرم شوند.

مواد شوینده کف در کفسابی

استفاده از شوینده های شیمیایی

مواد شوینده کف در کفسابی شامل موادی هستند که به سنگ هیچ نوع آسیبی وارد نخواهد کرد. البته باید بگوییم که اگر می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید بهترین شونده برای کاشی های حمام و دستشویی همان شوینده های ملایم و با استفاده از برس های نرم است.

روش فرچه شویی با استفاده از فرچه های پلاستیکی هم به همین جهت است. با استفاده از این روش هیچ گونه مشکلی برای سطوح آسیب دیده و یا سطوح حساس شما پیش نخواهد آمد و کار با ملایمت بیشتری انجام داده می‌شود.

در اکثر مواقع دیده شده که برای پاک کردن سطوح از مواد شیمیایی مانند وایتکس و جرم گیر استفاده شده است و بعد از مدتی پی به اشتباه برده شده که این مواد چه قدر برای سنگ ها مضر است و باعث فرسودگی انها خواهد شد از این جهت استفاده از این مواد را به هیچ عنوان پیشنهاد نمیدهیم و استفاده نخواهیم کرد.

در برخی مواد با وجود استفاده از این مواد ممکن است سنگ دچار لک شود و کار را بدتر کند به همین دلیل نباید از آنها استفاده نمود.

سنگ ها به دلایل مختلفی نیاز به برخورد تخصصی دارند و استفاده از مواد شوینده کف مخصوص دارند. افرادی که آموزش دیده هستند و انواع سنگ ها را میشناسند میدانند که با آنها چگونه برخورد داشته باشند که هیچ گونه آسیبی به سطوح مشتری وارد نشود و از اول هم زیباتر و درخشان تر به نظر بیاید.

مواد شوینده کف در کفسابی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4.7]

03 نظر

 1. 15 فروردین, 1401

  Frahad

  خیلی هم عالی

 2. 19 اردیبهشت, 1402

  نامی

  با سلام ممنونم مواد شوینده ریخته بود

 3. 4 خرداد, 1402

  کفسابی

  موفق باشید.

یک نظر بگذارید